Aktivity v okolí

Hostia našich chát majú možnosť užívať si nespočetné množstvo zaujímavých športovo-rekreačných aktivít v blízkom okolí a v každom ročnom období.

Milovníci lyžovania si u nás určite prídu na svoje. Nízke Tatry sú lyžiarske centrum pre tých najnáročnejších lyžiarov. V blízkom okolí sa nachádzajú moderné lyžiarske strediská Jasná-Chopok, Ski Tále, Ski Mýto pod Ďumbierom, Čertovica, určené pre amatérov až profesionálov, ktoré ponúkajú upravené zjazdovky, lyžiarske školy, reštaurácie a veľa dalších služieb i atrakcií.

Len pár kilometrov od našich chát sa nachádza atraktívne turistické centrum Srdiečko. Stredisko je vybavené modernou sedačkovou, aj kabínkovou lanovkou, ktorou sa môžete vyviezť z Krupovej až na Chopok. Stredisko ponúka pre lyžiarov množstvo kvalitne upravených a pravidelne zasnežovaných zjazdoviek rôznej náročnosti.

Obec Bystrá sa pýši zaujímavou atrakciou, akou je najväčšia jaskyňa južnej strany Nízkych Tatier - Bystrianska jaskyňa, ktorá sa nachádza zhruba len pár stoviek metrov od našich chát. Taktiež Jaskyňa mŕtvych netopierov, situovaná v blízkosti Srdiečka na trase Ďumbier-Trangoška, zaručene zaujme nejedného turistu, ktorý má rád adrenalín v krvi a dobrodružstvo.

V rekreačnej oblasti Tále je vybudované prvé majstrovské golfové ihrisko Gray Bear Tále, ktoré poskytuje nadšencom a milovníkom tohoto športu nadštandartné služby. Vyznávči horskej cyklistiky si prídu na svoje na mnohých kvalitných cyklotrasách rôznej náročnosti situovaných v blízkosti našej chaty. Na webstránke Cykloklubu Ďumbier nájdete ďalšie užitočné informácie.

V letnom období je v neďalekej rekreačnej oblasti Tále možnosť kúpania v prírodnej vodnej nádrži, taktiež Krpáčovo ponúka možnosti kúpania v prírodnom jazere, člnkovanie a iné aktivity. Po náročnom dni si určite každý návštevník bude chcieť dopriať relax a odpočinok vo wellness centrách na Táloch, Wellness na Bystrej a Mýte pod Ďumbierom.