Telefon +421 907 745 483       info@chatapodchopkom.sk

Aktivity v okolí

Hostia našej chaty majú možnosť užívať si nespočetné množstvo aktivít v blízkej vzdialenosti, a v každom ročnom období. Medzi najzaujímavejšie tipy, ktoré by ste si určite nemali nechať ujsť sú:

Lyžovanie

Milovníci lyžovania si u nás určite prídu na svoje. Nízke Tatry, to je lyžiarske centrum pre tých najnáročnejších lyžiarov. V blízkom okolí sa nachádzajú moderné lyžiarske strediská Jasná-chopok, Tále, Mýto pod Ďumbierom, Čertovica a Čierny balog určené pre amatérov až profesionálov, ktoré ponúkajú upravené zjazdovky, lyžiarske školy, reštaurácie a veľa dalších služieb a atrakcií.

Turistika

Len pár kilometrov od našich chát sa nachádza atraktívne turistické centrum Srdiečko, odkiaľ sa môžete na sedačkovej lanovke vyviezť na Kosodrevinu, a odtiaľ si vybrať pešiu túru buď priamo na najvyšší vrchol Nízkych Tatier - Ďumbier, alebo si vyšlapať na vrch Chopok, a odtiaľ taktiež označenou trasou pokračovať na Ďumbier, poprípade na severnú stranu do Jasnej. V zime Vás na južnej strane Chopku privíta nová 15 miestna kabínka z Kosodreviny na Chopok, ktorá sa prepojuje s lanovkou zo severnej strany Chopku.

Bystrianska jaskyňa

Obec Bystrá sa pýši zaujímavou atrakciou, akou je najväčšia jaskyňa južnej strany Nízkych Tatier - Bystrianska jaskyňa, ktorá sa nachádza zhruba 700 metrov od našej chaty. Taktiež Jaskyňa mŕtvych netopierov (9 km), situovaná v blízkosti Srdiečka na trase na Ďumbier, zaručene zaujme nejedného turistu, ktorý má rád adrenalín v krvi a dobrodržstvo.

Iné športové aktivity

V rekreačnej oblasti Tále je vybudované prvé majstrovské golfové ihrisko Gray Bear Tále, ktoré poskytuje nadšencom a milovníkom tohoto športu nadštandartné služby. Vyznávči horskej cyklistiky si prídu na svoje na mnohých kvalitných cyklotrasách rôznej náročnosti situovaných v blízkosti našej chaty. Na webstránke Cykloklubu Ďumbier nájdete ďalšie užitočné informácie.

Wellness

V letnom období je v rekreačnej oblasti Tále (3,8 km od chaty) možnosť kúpania v prírodnej vodnej nádrži, taktiež Krpáčovo (8,5 km) ponúka možnosti kúpania v prírodnom jazere, člnkovanie a iné aktivity. Po náročnom dni si určite každý návštevník bude chcieť dopriať relax a odpočinok vo wellness centrách na neďalekých Táloch, Wellness na Bystrej a Mýte pod Ďumbierom.

Čiernohronská železnička

Milovníci dobrodružstiev si určite prídu na svoje keď sa dajú odviezť vláčikom Čiernohronskej železničky z obce Chvatimech vzdialenej od našej chaty len pár kilometrov. Táto atrakcia priťahuje každoročne množstvo turistov s deťmi. V súčasnosti ČHŽ premáva denne počas letnej turistickej sezóny od 1.5. do 15.9., prevádzka je zabezpečovaná na zrekonštruovanom úseku trate z Chvatimechu do Čierneho Balogu a do Vydrovskej doliny (spolu 14 km). Od 16.9. do 30.4. ČHŽ premáva každú sobotu na úseku Chvatimech - Čierny Balog (12 km).

Vzdialenosť jednotlivých služieb od našej chaty

Ajax farma - jazda na koňoch - 900m

Tarzánia Tále - 4km

Tenisové kurty a squash - 4km

Kúpalisko Podbrezová - 10km

Reštaurácia a požičovňa snežných skútrov - 60m

Obchod - 250m

Slovenská koliba, reštaurácia - 300m

Reštaurácia Krčma na Táloch - 2,5km

Tesco, Billa, Lidl, Kaufland - Brezno - 13km

Disco Nightclub - Sirius Club - 14km

RETRO caffe & bar - 13km

Rezervácia pobytu

In-počasie
Website by Focus-Design.sk